Втомилися прокидатися втомленим? Таке явище часто зустрічається і тому багато причин. Розглянемо їх коротко у цій публікації, а докладніше у наших друзів на сайті https://dai.kiev.ua/.
1 причина: не дотримуєтесь режим сну, спите як доведеться, частіше хаотично і з постійною зміною режиму. Організм не встигає пристосуватися до таких змін і ви відчуваєте втому після пробудження.
2 причина: не вистачає фізичної активності протягом дня (не обов’язково перевантажувати себе у залі). Регулярні вправи допомагають тілу і мозку краще працювати і зменшують сонливість.
3 причина: депресія або тривожність. Часто люди навіть не помічають, що у них депресія, поки не усвідомлюють, яку постійно відчувають сонливість. Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте інтерес до життя, вам нічого не хочеться, ви постійно втомлюєтеся і у вас відсутня концентрація уваги – це те саме.
4 причина: не вистачає корисних речовин. Наприклад, нестача заліза в організмі призводить до сильної стомлюваності. Недолік магнію або вітаміну В теж позначається на швидкій стомлюваності.
5 причина: хронічна втома. Ця хвороба особливо поширена серед жителів великих і динамічних міст.
Синдром хронічної втоми загрожує тим, хто відчуває постійні психоемоційні навантаження, живе і працює в режимі багатозадачності.
Багато хто не сприймають цей синдром серйозно, а даремно. Постійні слабкість і сонливість не дають працювати ефективно і повноцінно жити.
Які бувають причини виникнення синдрому хронічної втоми:
- Постійні емоційні та фізичні перевантаження;
- Зловживання алкоголем і куріння;
- Недолік поживних речовин;
- Малорухливий спосіб життя;
- Дисбіоз мікрофлори кишечника;
- Гормональний дисбаланс;
- Ослаблений імунітет.
З-за цього синдрому ви навряд чи зможете повноцінно жити, навіть якщо будете намагатися зібратися іл відпочити. СХВ буде проявлятися у вигляді депресивного стану, апатії, різких змін в настрої, порушення сну, зниження працездатності, зниження лібідо і навіть збільшення маси тіла.