Пахвова область відрізняється складною анатомічною будовою та високою чутливістю до різних впливів. Методи лікування і видалення таких утворень розповідають за цим посиланням https://moe-misto.cv.ua/shishka-pid-paxvoyu-shho-ce-mozhe-buti-kulka-tverdij-i-ne-bolit/.
Чому виникають ущільнення в пахвовій області
Більшість пахвової ямки заповнена пухкою сполучною тканиною, в якій розташовані великі лімфатичні вузли та судини.
Це один із найважливіших бар’єрів організму, що працює як «фільтр» для бактерій та токсинів.
У нормі лімфатичні вузли не виступають над поверхнею шкіри і навіть не завжди промацуються. Але при будь-яких запальних процесах або інших ушкодженнях вони можуть збільшуватись у кілька разів і стає видимими.
Ступінь їх збільшення залежить від індивідуальних особливостей організму та особливостей перебігу запального процесу.
До їхнього збільшення може призвести і електроепіляція. Відбувається це внаслідок впливу електричного струму та запальної реакції в області зруйнованих волосяних фолікулів.
Незначне збільшення регіонарних лімфовузлів – нормальна реакція, що свідчить про те, що активувалися регенеративні процеси і організм активно «очищається» від пошкоджених та зруйнованих клітин, що проникли до ранок бактерій.
Також ущільнення можуть бути, якщо перед сеансом проводилося знеболювання за допомогою ін’єкцій. Це може бути проявом алергічної реакції або початку запалення, якщо місце уколу проникла інфекція.
Що робити при появі ущільнення в пахві
Порядок дій залежить від симптомів, які виникли разом із «шишкою». Якщо вона має невеликі розміри, еластична та безболісна, потрібно проконсультуватися з електрологом та почекати кілька днів.
Швидше за все вона «розсмокчеться» самостійно, після того, як організм впорається з очищенням та загоєнням ранок на місці зруйнованих фолікулів.
Занепокоєння потрібно у випадку, коли шишка болить, червоніє, навколо неї помітний виражений набряк і з’явилися загальні симптоми:
- Підвищення температури тіла.
- Слабкість.
- Пітливість.
- Біль у сфері ущільнення.
- Болючість при рухах руки.
У цьому випадку необхідно терміново звернутися по медичну допомогу: такі симптоми свідчать про розвиток абсцесу або лімфаденіту (запалення лімфатичного вузла).
Важливо не займатися самолікуванням та пам’ятати, що поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування може лише лікар!